Miedwiediew skrytykowany za absencja w Auschwitz


Komentator radia pogłos Moskwy Siergiej Buntman skrytykował prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa za absencja na środowych uroczystościach w Polsce, upamiętniających 65. rocznicę wyzwolenia niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Podczas operacji wycięcia tzw. trzeciego migdałka legnicki laryngolog odciął czterolatkowi kawałek języka. dziecko ma problemy z mówieniem, a doktor do swojego błędu przyznał się nie prędzej wtedy, kiedy Bartkowi ciężko już było pomóc. Rodzice chłopca poszli do sądu. Poznańscy policjanci zatrzymali sprawcę napadów na banki. - 37-latek miał na swoim koncie napady na trzy banki, zatrzymano go w trakcie czwartego - poinformował w niedzielę Zbigniew Paszkiewicz z wielkopolskiej policji. "(...) traf własny bezpowrotnie minęła, bo wyłącznie ten »egzotyczny sojusz« na którym zależało George'owi Bushowi umożliwiał nam amplifikacja naszej pozycji i w miarę samodzielną politykę w Europie" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Zbigniew Kuźmiuk, komentując tworzący się sojuszu pomiędzy Niemcami a Rosją, określany jak "Niemrossija".Kandydat konserwatystów Sebastian Pinera zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Chile uzyskując 44,03 proc. głosów. W drugiej turze 17 stycznia jego rywalem będzie kandydat koalicji centrolewicowej Eduardo Frei Ruiz-Tagle, który zdobył w niedzielnych wyborach 29,62 proc. głosów - wynika z rezultatów ogłoszonych po przeliczeniu nad 98 proc. kart do głosowania. powyżej 200 osób uciekło z więzienia, którego budynek został uszkodzony podczas trzęsienia ziemi w Chile – informuje brama Izvestia.ru Dla pań Marii i Ewy z Bydgoszczy fitness stanowił ważną część emeryckiego życia. Obie mają krocie wolnego czasu, ale chcą go wykorzystywać z pożytkiem. przeto od dwóch lat uczęszczały na zajęcia fitness. wtem zostały natomiast na lodzie, bo właściciele klubu, atoli wzięli finanse za dalszy miesiąc ćwiczeń, siłownię zamknęli.

Parlament Azerbejdżanu przyjął kontrowersyjne poprawki do ustaw medialnych, które zabraniają dziennikarzom filmowania, fotografowania i nagrywania bez zgody władz - pisze przedstawicielstwo Associated Press. Obrońcy praw człowieka apelują o veto do prezydenta.

Czy szykuje się współdziałanie PiS i SLD? Niewykluczone. Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, pierwszym krokiem do porozumienia byłby koncesja w sprawie ustawy medialnej. Kolejnym - jak wynika z informacji "Dziennika" - przypuszczalnie być wspólny ogląd finansów i gospodarki obecnego rządu. Chiny i USA będą kooperować w kwestiach gospodarczych - ogłosili prezydenci Barack Obama i Hu Jintao. jankeski prezydent w Pekinie podkreślił, że USA przetrwała recesję z racji pomocy Chin. chwilowo jakkolwiek Obama nalega, by chiński juan został umocniony.

Gumowych kul i oślepiających granatów użyli policjanci przeciwko strajkującym w Kapsztadzie ochroniarzom, którzy domagali się obiecanego im wynagrodzenia za pracę w czasie piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Siedem osób zostało zatrzymanych. ONZ ostrzegało już przed ocieplaniem klimatu, topnieniem lodowców, o przeludnieniu nie wspominając. obecnie audycja Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ostrzega dzięki gwałtownym wzrostem ilości odpadów elektronicznych. 51.100 zł anonimowy przemysłowiec zapłacił za narty mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Uzyskane w licytacji pieniądze trafią do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci.Potężne trzęsienie ziemi, o sile 8,8, które w sobotę nawiedziło Chile, spowodowało śmierć co w żadnym razie 708 ludzi - powiedziała w niedzielę prezydent Michelle Bachelet. Najprawdopodobniej ostateczna liczba ofiar śmiertelnych okaże się coraz większa. dziewiczy prezydent Ukrainy odwołał w środę wielu ambasadorów swego państwa, m.in. w Polsce, USA i Francji i Polsce. Zdymisjonował także przedstawicieli Kijowa w pobliżu NATO i Unii Europejskiej. Marek Niedźwiecki od początku lutego przestaje pracować w Radiu Złote Przeboje. Jak się dowiadujemy, dziennikarz wraca do radiowej Trójki. To przed chwilą w Trójce Niedźwiecki przepracował 25 lat i dorobił się tytułu kultowej postaci muzycznego dziennikarstwa radiowego.

mord policjanta: aresztant drugi niedozwolony


Stołeczna milicja zatrzymała drugiego mężczyznę podejrzanego w sprawie wczorajszego zabójstwa policjanta na warszawskiej Woli. aresztant mąż mógł wspierać 17-latkowi, jaki śmiertelnie ranił funkcjonariusza.

Obcokrajowcy polubili nasze szpitale


Pacjenci z zagranicy chętniej leczą się w Polsce. obywatele innych krajów UE skorzystali w 2009 roku z usług naszej publicznej służby zdrowia 93 tys. razy. Nasze szpitale przez cały czas choć nie wykorzystują większego zainteresowania cudzoziemców i w miejsce na nich zarabiać, często odprawiają chętnych z kwitkiem - pisze "Rzeczpospolita".

Koza Nosa pobiegnie w półmaratonie


Na pyskówka ponad 6 tys. zawodników w tym jedna turma i dwa psy - tak, tegoroczny półmaraton w norweskim Birkebeinerlopet zapowiada się wyjątkowo.

Szczepionka na HIV działa, choć jest i zła wiadomość


Po dokładnej ocenie przeprowadzonych w Tajlandii badań nad szczepionką przeciwko wirusowi HIV potwierdziło się, że działa, choć słabo - informuje "New Scientist".

aukcje usa <> usa <> kanada <>

samochody usa

<> samochody z usa <> komis usa <> import usa aut <> import kanada aut <> samochody kanada <> używane z usa

czarter lodzi Sopot

wynajem łodzi Gdańsk

czarter łodzi Gdańsk czarter łodzi Gdynia wynajem łodzi Gdańsk wynajem łodzi Gdynia wynajem łodzi Sopot wypożyczalnia łodzi Gdańsk wypożyczalnia łodzi Gdynia wypożyczalnia łodzi Sopot

pozycjonowanie stron łódź : pozycjonowanie stron warszawa :

strony internetowe lodz

: strony internetowe Toruń : tworzenie stron bełchatów

notka kierowcy: mgły i szklanka


Zapowiada się autentycznie zimowa noc. Na południu i wybrzeżu spadnie śnieg, w Tatrach termometry pokażą chociażby -16 stopni C. Będzie pochmurno z przejaśnieniami w Wielkopolsce i na Pomorzu.

"Premier płakał, gdy się dowiedział"


premier płakał, gdy się dowiedział o katastrofie prezydenckiego samolotu - przyznał boss MSZ Radosław Sikorski. szef rządu Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów.

Zgrzyty ws. zapomogi dla rodziny zabitego policjanta; "to niegodziwe"


Wraca casus tragicznie zabitego policjanta Andrzeja Struja, zasztyletowanego w centrum Warszawy. Według policyjnych związkowców zastępca komendanta głównego policji Andrzej Trela zablokował wypłatę rekompensaty dla córek tragicznie zmarłego policjanta. Złożyli w tej sprawie awizo w prokuraturze - informuje RMF FM. KGP przysłała w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje, że zapomoga wszelako została wypłacona, a posądzanie o zablokowanie jej wypłacenia jest "niegodziwe".

Naukowcy: wzmianka na leki ziołowe


nawet zwykły dziurawiec być może być przyczyną delirium i próby samobójczej, chyba że łączy się go z innymi lekami bez konsultacji z lekarzem - mówiła profesor farmakologii Ewa Widy-Tyszkiewicz w ciągu konferencji prasowej, zorganizowanej przez urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zamknął telewizję, chwilowo tłumi protesty


jednak prezydent Wenezuel Hugo Chavez od lat kreuje się na obrońcę uciśnionych na całym świecie, najwyraźniej ma raz za razem bardziej natężony powikłanie z własnymi obywatelami. Czwartek był już piątym dniem protestów przeciwko racjonowaniu energii elektrycznej i cenzurze telewizji.

Awarie banków: mBank odpalił, klienci Citi czekają


opresja z dostępem do internetowych systemów transakcyjnych mBanku ustępują. - teraz Klienci mogą bez ograniczeń logować się do Banku. Nie spodziewamy się, aby pojawiały się kolejne utrudnienia - zapewnia ambasador banku. Zalogować się do kont nie mogą w przyszłości klienci Citi Handlowego i pożyczka Banku. Z kłopotami poradzili już sobie informatycy ING. Z przeciążeniem sieci borykał się też Polbank. O awariach poinformowali nas internauci na platformę Kontakt TVN24.