Odkryto pierwsze danie ślady przemieszczania się zwierząt


Pierwsze ślady przemieszczania się zwierząt, pochodzące sprzed pół miliarda lat, odkryto w Kanadzie. Wyniki badań opublikowano w piśmie "Geology".

Za pomocą dziesięciometrowego teleskopu Keck astronomom udało się potwierdzić, że HM Cancri to najmniejszy świetny układ podwójny. Dwa białe karły krążą wokół siebie z okresem dopiero co 5,4 minuty. W krajach OECD pracuje 350 elektrowni jądrowych; wytwarzają one ponad 22 proc. energii elektrycznej. Polska jest jednym z niewielu dużych krajów OECD, które nie mają elektrowni jądrowej - powiedział PAP naczelny agencji energii atomowej w sąsiedztwie OECD Luis Echavarri. Duce Benito Mussolini, blisko podpisania z Hitlerem "stalowego paktu" w maju 1939 roku, nie ufał do końca swemu sojusznikowi, o czym ma świadczyć to, że obawiając się, iż hitlerowcy zrabują włoskie rezerwy złota w banku narodowym, kazał wywieźć je do USA.Jak wypełnić dziurę w kości przy użyciu otwór wielkości sześciu milimetrów? Odpowiedź na to sondowanie znaleźli naukowcy z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (LIB). Z powodu złej pogody odłożono o 24 godziny planowany na wtorek rankiem czasu polskiego początek promu kosmicznego Discovery - poinformowano w siedzibie amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Około 1,4 mln zł przeznaczy Ministerstwo Zdrowia na nabycie dziewięciu tzw. sztucznych płuc, które trafią do polskich szpitali - dowiedziała się PAP w tym resorcie.

Lek stosowany u chorych na szpiczaka mnogiego może pomóc w leczeniu pacjentów z agresywnym chłoniakiem - poinformowali naukowcy na 46. dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO).

Chłopcy poczęci w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) metodą ICSI (jednego plemnika wprowadzanego bezpośrednio do jednej żeńskiej komórki), często rodzą się z krótszym palcem serdecznym, co jest jednym ze sposobów rozpoznawania męskiej bezpłodności - pisze tygodnik "Sunday Times". Oznacza to, iż ojcowie mogą nieświadomie przekazywać bezpłodność swoim męskim potomkom. Tanie wersje wciąż modnych damskich butów UGG mogą spowodować w przyszłości poważne problemy zdrowotne - ostrzega komplet naczyń stołowych "BBC News/Health".

Największy europejski wulkan podmorski w każdej chwili grozi wybuchem i może wywołać tsunami, które pochłonie południowe Włochy - podaje agencja AFP, powołując się na ostrzeżenia znanego włoskiego wulkanologa. Wirus A/H1N1, czyli tak zwanej "świńskiej grypy", mutuje - informuje Światowa zrzeszenie Zdrowia. Mutację stwierdzono w trzech próbkach wirusa, które przesłał norweski całościowy instytut zdrowia. lecz w USA poinformowano o wykryciu wirusa "świńskiej" grypy odpornego na atrakcyjny lek tamiflu. Na początku wojny krajowy spotkanie zwerbował znacznie postawionego agenta z kontaktami w naczelnym dowództwie sił zbrojnych III Rzeszy (Oberkommando der Wehrmacht) i w 1940 roku przekazał go wywiadowi brytyjskiemu, MI6 - podał w sobotę dziennik "The Times".Witamina C jest nam niezbędna do życia. aktualnie naukowcy z USA dowiedli, że umożliwia ona również prawidłowy rozwój płodu - informuje komplet naczyń stołowych internetowy EurekAlert. nikczemność doskonała nie istnieje. Postaramy się to udowodnić. Niektórzy mogą twierdzić, że taka świństwo istnieje, bo są przestępcy, którzy nie zostali skazani. Ale powód niewykrywalności jest taki, że nie istnieje również doskonała milicja - przekonywali podinspektor Marek Bogusz i aspirant Iwona Bogusz z Zakładu Techniki Kryminalistycznej główny punkt Szkolenia Policji w Legionowie w toku wykładu otwartego w Jabłonnie. dzban brazylijskiej mięty ma właściwości przeciwbólowe, podobne do leków dostępnych w aptekach. Choć lecznicze działanie tej rośliny znane jest w Ameryce Południowej od wieków, wówczas w tej chwili naukowcy postanowili dokładniej zbadać jej działanie. O ich wnioskach informuje czasopismo "Acta Horticulturae".

Ostatnia próba kontaktu z laboratorium na Marsie


Amerykańska przedstawicielstwo Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) spróbuje po raz ostatni nawiązać kontakt ze znajdującym się na Marsie laboratorium naukowym Phoenix, z którym nie ma łączności od listopada 2008 roku.

W Polsce powstanie wielka elektrownia słoneczna


20 mln zł ma kosztować struktura elektrowni słonecznej, która powstanie na lotnisku w Gryźlinach koło Olsztyna. Według planów elektrownia, która ma mieć moc 1 megawata i powierzchnię 1 ha, ma być największą tego typu w Polsce.

Targi studiów podyplomowych


powyżej 500 ofert edukacyjnych dla magistrów i licencjatów przedstawi 15 uczelni publicznych i prywatnych w toku pierwszego "Salonu szkoła wyższa Po Dyplomie Perspektywy 2010", który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Warszawie.

Niepokojące odkrycie w sprawie nowotworów


W wielce rzadkich przypadkach komórki nowotworowe mogą przedostawać się za pomocą łożysko ciężarnej kobiety do płodu - ustalili naukowcy japońscy i brytyjscy badający przypadek Japonki z białaczką, której córka zachorowała na nowotwór układu odporności.

adam mickiewicz wódka

stumbras

carlo rossi finlandia wódka khortytsa stumbras wódka bocian wódka na wesele

FIBARO sterowanie oświetleniem

gniazdko wifi

głowica termostatyczna WIFI gniazdko wifi inteligentne gniazdko sterownik rolet

skup aut bolesławiec

skup aut polkowice

skup aut głogów skup aut lubuskie skup aut polkowice skup aut zielona góra skup aut żagań złomowanie aut głogów złomowanie aut polkowice złomowanie aut żary złomowanie pojazdów bolesławiec

Ptasi lot narodził się w koronach drzew


Mikroraptor był niewielkim dinozaurem zaopatrzonym w dwa pary skrzydeł, dzięki którym przemieszczał się lotem ślizgowym z drzewa na drzewo. Tak samo mogły wyglądać początki latania u ptaków - piszą paleontolodzy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".

NASA nie może nawiązać łączności z marsjańskim łazikiem


Nie udał się przedświąteczny seans łączności NASA z marsjańskim łazikiem Spirit. Naukowcy będą chociaż próbowali uruchomić go "w ograniczonym zakresie", jeśli na to samo uda się przywrócić komunikację - stwierdza raport NASA Jet Propulsion Laboratory.

W Lubuskiem 31 małych żółwi wróciło na łono natury


31 żółwi błotnych, z których każdy ma ok. 3 cm długości, wróciło na łono natury. Odchowano je w sztucznych warunkach w ramach programu ochrony doliny rzeki Ilanki koło Rzepina (Lubuskie) - jednego z najcenniejszych miejsc lęgowych tych gadów w zachodniej Polsce.

Odkryto odtrutka na groźną truciznę


Za nieco lat ma się rozpocząć praca antidotum na jedną z najgroźniejszych trucizn - rycynę - informuje serwis "BBC News/Science".

Kenia: lwy mogą wyginąć w ciągu 20 lat


W ciągu 20 lat może całkowicie zniknąć gmin lwów w Kenii - ostrzegła kenijska zrzeszenie Kenya Wildlife Service (KWS), która zarządza parkami narodowymi i rezerwatami.

Naukowcy opracowali "atomową" batarię


Izotopowa bateria wielkości małej pieniądz zdawkowy może być źródłem zasilania za pośrednictwem setki lat i dać w tym czasie milion manto więcej energii niż typowe baterie - informuje komplet naczyń stołowych BBC News/Technology.