niższa izba parlamentu uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie


postscriptum uchwalili ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. regulacja wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych pod dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie podkreślenie na profilaktykę.

Ceny używanych samochodów spadają w nienotowanym od lat tempie - wynika z zestawienia Eurotax Glass's Rzeczpospolita Polska dla "Gazety Prawnej". Najpopularniejsze samochody będą za rok warte przeciętnie o tyle o ile 68 proc. ceny nabycia - o z grubsza 3 pkt proc. mniej, niż szacowano rok wcześniej, alias nawet 2–5 tys. zł. Co najmniej siedem osób zginęło w wyniku tornada, jakie przetoczyło się w sobotę nad stanem Missisipi na południu USA - powiadomiły lokalne władze. Według agencji Associated Press, liczba ofiar śmiertelnych wynosi co w żadnym razie 10. ponad 12 osób zostało rannych, a mrowie jest uwięzionych w częściowo zawalonych budynkach. Klub Lewicy jest dojrzały do współpracy w sprawie projektu ustawy hazardowej, jeżeli prezes rady ministrów Donald Tusk przekona posłów, że nowe prawo nie stworzą ryzyka powstania lochy hazardowego - zadeklarował w Szczecinie prezes klubu i przewodnicący SLD Grzegorz Napieralski.



Na trzy kolejne dni zostanie przedłużona godzina policyjna w pogrążonej w chaosie Tajlandii - poinformował orędownik armii. Po burzliwej środzie, czwartek na tajlandzkich ulicach upływa spokojnie. gdyby w prawyborach w PO mogli oddawać głos wszyscy Polacy, więcej głosów otrzymałby Radosław Sikorski - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info. szef MSZ otrzymałby 37 proc. głosów, zaś jego współzawodnik marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - 28 proc. Andrzej Lepper liczy na trzeci pokłosie w wyścigu prezydenckim. Lider Samoobrony w ciągu spotkania z handlującym na łódzkim Rynku Bałuckim przyznał, że to jego nieoficjalna uroczystość otwarcia kampanii wyborczej. kontynuować chce ją przed chwilą na bazarach i targowiskach.

Pięciu policjantów zostało rannych po derbowym meczu piłki nożnej w Łodzi. Jeszcze nim rozpoczęciem meczu starły się kilkudziesięcioosobowe grupy fanów obu drużyn.

widać nikt nie spodziewał się, że Dawid - w tym przypadku Czesi - zdoła spustoszyć rosyjskiego Goliata. Faworyt finału mistrzostw świata był jeden - rosyjski gigant, wydęty gwiazdami NHL. Okazało się jednak, że Sborna była słabsza od swoich czeskich rywali. Nasi południowi sąsiedzi po niesłychanie emocjonującym meczu wygrali z Rosją 2:1 i po raz pierwszy od pięciu lat od nowa sięgnęli po maestria świata. Dziesięciu jemeńskich żołnierzy zginęło w katastrofie śmigłowca w prowincji Sada na północy kraju, gdzie ciągle dochodzi do walk z szyickimi rebeliantami - poinformowały w niedzielę władze.

Rosjanie oceniają, który z kandydatów o centralny urząd w Polsce, byłby lepszym prezydentem dla polsko-rosyjskich relacji. konsultant prezydenta Rosji Igor Jurgens przyznał, że chociażby jeżeli prezydencki wyścig wygra "nieprorosyjski" Jarosław Kaczyński, to jako mąż stanu dużego kalibru zwróci uwagę na ruszczyzna artykuł widzenia. - Z Bronisławem Komorowskim jako prezydentem będzie więcej zrozumienia - dodał. Janda, Kayah, Górniak, Madonna i... polscy politycy. Oto niektórzy bohaterowie książki, której propozycję napisania otrzymał Robert Kozyra. W Kałmucji, autonomicznej republice położonej w południowej części Federacji Rosyjskiej, wielkie zdziwienie wywołała wypowiedź premiera Władimira Putina, który podczas spotkania z deputowanymi ogłosił, że w ostatnim czasie "został prostolinijny tam pierwszy basen". W ten sposób Putin chciał wykazać, że jego rząd robi wiele, aby polepszyć dostęp ludności do obiektów sportowych. Mieszkańcy Kałmucji do tej pory "szukają" aczkolwiek basenu, o którym mówił szef rosyjskiego rządu - czytamy w serwisie regnum.ru.



Policja w Północnej Karolinie zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który usiłował się zbliżyć do samolotu Air Force One z prezydentem USA Barackiem Obamą na pokładzie – informuje komplet naczyń stołowych news.sky.com. W Pradze spotkali się prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama z premierem Polski. W spotkaniu uczestniczą plus inni szefowie rządów państw Europy Środkowej i Wschodniej. Mają być liderami klubów abstynenta. A o tym, jak i czego odmawiać, uczą się na obozie w podłódzkich Grotnikach. wstrzemięźliwość ma odnosić się alkoholu, papierosów, narkotyków i hazardu, ale przede wszystkim seksu. Bo "Nawet Chuck Norris nie robił tego przed ślubem", jak głosi jedno z haseł szkolenia – pisze pamiętnik Łódzki.

Zadzwonił i powiedział, że chce się zabić


Nowosolscy policjanci uratowali życie 60-latkowi, jaki próbował popełnić samobójstwo. W czwartek 13 sierpnia, po południu dyżurny nowosolskiej policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, jaki poinformował, że ma postanowienie się zabić.

Czternaście lat czekania. "Teraz chcę dostać Inter"


We francuskim Lyonie w środowy wieczór z trudem było dojrzeć bardziej usatysfakcjonowanego człowieka od Louisa van Gaala. Na grę w finale holenderski instruktor czekał 14 lat. - chyba że powtórzymy taki mecz w Madrycie, z trudem będzie nas pokonać - pękał z dumy. równie jak inny zielsko z Bawarii. Arjen Robben ma coś do udowodnienia włodarzom Realu Madryt. koniec już 22 maja na Santiago Bernabeu. Tam, skądże pozbyto się go bez żalu.

"Smith" chce Polaka na "kanadyjskiej" emeryturze


W związku z pracami rządu nad nowelizacją reformy emerytalnej kolejne grupy ekspertów przedstawiają swoje propozycje. chwilowo centrum im. Adama Smitha proponuje upodobnienie naszego systemu do systemu kanadyjskiego. Zgodnie z nim, ktoś dostawałby emeryturę minimalną, a na resztę odkładał sam.

klęska w Rosji; prezydent i premier złożyli kondolencje


Lech Kaczyński złożył współczucie Prezydentowi Rosji w związku z tragicznym pożarem klubu w Permie.

melex łeba meleks łeba

taxi łeba

przewozy melexem taxi łeba

autopomoc łódź holowanie łódź

autopomoc łódź

pomoc drogowa łódź wulkanizacja 24

próby dymowe symulacje CFD

próby dymowe

wentylacja garażu podziemnego

Berlusconi skarcił prezydenta UE jak uczniaka


premier Włoch Silvio Berlusconi skarcił nowego przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya za to, że ten godzinę spóźnił się na wtorkowe konferencja z nim w Mediolanie.

Chłopiec zginął z rąk kolegów


Policjanci z rudy Śląskiej zatrzymali trzech nastolatków podejrzewanych o udział w zabójstwie 16-letniego kolegi. Jeden z nich ugodził nożem chłopaka, bo ten nie chciał przyjąć używki, którą mieli znajomi - wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa. duet zatrzymani są rówieśnikami ofiary, jeden jest o rok starszy.

Dwuletni demonstracja współczesnego Chrystusa


Do stolicy Kolumbii dotarł mężczyzna, który z krzyżem i rękami oplecionymi łańcuchem przemierza bliźniaczy kraj, by wybłagać wyobcowanie uprowadzonego 10 lat temu syna.

dziecko wyskoczyło za pośrednictwem okno. ojciec oskarżony o molestowanie


65-letni Stanisław K. siedzi w areszcie, bo – zdaniem prokuratury – molestował i bił swoją córkę. Dramat dziewczynki puder uzyskać cztery lata. W końcu 8-latka wyskoczyła z okna. Kurator, krawężnik a pracownik opieki społecznej nie zauważyli nic niepokojącego. - werdykt o przekazaniu dziecka ojcu była nadzwyczaj ryzykowna – uważa Beata Ciejka, psychoterapeutka z Fundacji Dzieci Niczyje. Sąd nie ma sobie nic do zarzucenia.

Dostali pytania dwadzieścia cztery godziny wcześniej, ale powtórki nie będzie


W jednym z tyskich liceów w trakcie matury z języka angielskiego uczniom omyłkowo wręczono testy z... Wiedzy o Społeczeństwie. centrala próbowała schować wpadkę. Gdy sprawa wyszła na jaw Okręgowa komitet Egzaminacyjna, uznała jednak, że egzamin z WOS-u nie będzie powtórzony, by nie karać maturzystów za błąd, jaki popełnili nauczyciele.

"To jest niesamowita szereg wygranych w lotto"


Brytyjskie małżeństwo z miejscowości Newport w "Golden Gwent" stanie się dziś oficjalnie największym na Wyspach zwycięzcą lotto. W ostatnim losowaniu Euromilionów para wygrała 45.5 mln funtów, donosi "Daily Mail".