milczeć na rynku walutowym


Ostatnie sesje na rynku walutowym upływają w stabilnej i spokojnej atmosferze. Skrajne zachowania inwestorów już nie występują co sprzyja do zmniejszenia awersji do ryzyka. Taka figura przypadkiem pozytywnie ingerować na notowania głównej europejskiej pary EUR/USD.

Akcje chińskich deweloperów i australijiskich spółek surowcowych ciągnęły w górę giełdowe indeksy. W tym tygodniu do defensywy mogą ukończyć inwestorzy uciekający od ryzyka, którzy w ostatnich dniach wycofywali kapitał z rynków wschodzących i surowcowych. Pracę w praskiej komunikacji straci w przyszłym roku 500 osób. Szczęśliwie chodzi o miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne (DPP) stolicy pepiczek a nie Warszawy. W firmie tej, która ma ogromne kabała finansowe, pracuje aktualnie 11 553 ludzi. Słabe informacje z amerykańskiej i niemieckiej gospodarki podcięły skrzydła giełdowym bykom i przyczyniły się do przeceny europejskich walut. dziś przemowa szefa Fed w Kongresie, nie będzie mu łatwo zaradzić nastrojów na rynku.wzdłuż niezbyt obiecującego otwarcia i kolejnych godzin handlu S&P zakończył sesję wzrostem o 0,4 proc. i wyrównał tegoroczny clou hossy na poziomie 1 150 pkt. Sprzedaż detaliczna we wrześniu 2009 roku wzrosła o 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku, po wzroście o 5,2 proc. rok do roku w sierpniu 2009 roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 0,7 proc. - podał GUS. PKN Orlen podpisał ze spółką Lambourn umowę, na podstawie której sprzeda jej ropę naftową za 800 mln zł, a Lambourn będzie na kalkulacja PKN Orlen utrzymywał inwentarz obowiązkowe ropy naftowej - poinformował PKN Orlen w komunikacie.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odrabiają wcześniejsze spadki - podają maklerzy.

Rząd rzuca prowokacja firmom, które wznawiają działalność na podstawie przedwojennych papierów wartościowych i domagają się zwrotu znacjonalizowanego majątku - pisze "Dziennik czasopismo Prawna". - Sygnity nie prowadziło i nie prowadzi rozmów z Tieto w sprawie potencjalnego zaangażowania fińskiej spółki w polskiego integratora - poinformował PAP orędownik Sygnity Michał Michalski, zaprzeczając piątkowym doniesieniom "Parkietu".

To był rok, w którym społeczne rozdrażnienie dyrektorskimi wypłatami, rosnącymi skokowo szczególnie w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy średnie wypłaty nieomal się nie zmieniały, przerodziło się w gwałtowny wybuch oburzenia. Mexican long-distance carrier and corporate communications provider Alestra SA expects to return to growth in 2010 after a recession damped sales last year, according to a top executive. kasa za fortuna stoczni Gdynia i Szczecin nie wpłynęły, natomiast 17 sierpnia o północy minął definitywny i drugi już termin, do którego wspólnik miał wpłacić nieomalże 400 mln zł. ministerstwo skarbu uspokaja, że nie ma powodu do paniki, ale niektórzy związkowcy już domagają się dymisji premiera.Patrząc na przebieg wczorajszej sesji europejskiej pewno odrobinę kto spodziewał się tego, co stało się w trakcie sesji azjatyckiej. Przez większość dnia wspólna dewiza traciła do dolara, za pośrednictwem co tok EUR/USD osuwał się raz po raz niżej. bank kluczowy Rosji obniżył w czwartek stopy procentowe o 50 pkt bazowych - poinformował bank w komunikacie. system Mediowa Point Group kupiła od Qebonto Holdings Limited 80 udziałów stanowiących 80 proc. Agencji Wydawniczo-Reklamowej wyraźnie - podała PMPG we wtorkowym komunikacie.Łączna koszt zakupionych udziałów wynosi 8.072.500 zł.

Indeksy na ponadrocznych wzrostach


Wczorajsza posiedzenie zakończyła się wzrostem indeksów, dzięki czemu główne indeksy wytyczyły nowe średnioterminowe maksima. Mimo, iż moc wzrostu nie przekroczyła 1% to znacząco wzrosły obroty. trafienie z właściwą interpretacją tych obrotów będzie warunkowało fortuna na kolejnych sesjach.

Giełda spokojna przed świętami


W porównaniu z wczorajszą sesją zmieniło się tyle, że rozmiar wahań WIG20 poszerzył się o kilka punktów. Dane z USA tym wraz rozczarowały, ale w zasadzie liczą się już ale wręcz święta.

Koniunktura gospodarcza stale się poprawia


Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że koniunktura w naszej gospodarce potem się poprawia. Przedsiębiorcy coraz z większym natężeniem optymistycznie oceniają sytuację i perspektywy rozwoju. Potwierdzają to analizy prowadzone z wykorzystaniem narodowy pula Polski.

Hochtief Kraj nad Wisłą złożył najlepszą ofertę na rozbudowę lotniska Okęcie wartą 93,4 mln zł


biznes Hochtief Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę na dokończenie budowy terminalu T2 Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, poinformował agencję ISB przedstawiciel Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze Kamil Wnuk.

biały chodnik

biały dywan

biały dywan czerwony chodnik czerwony dywan

body dla wcześniaka ::: body niemowlęce ::: otulacz bambusowy ::: ubranka dla wcześniaków ::: ubranka handmade :::

ubranka niemowlece

dzierżawa Mysłowice kampery Śląsk

wynajem kamperów

parking Mysłowice wynajem kamperów wypożyczalnia kamperów

tłumacz przysięgły biuro tłumaczeń zdalne tłumaczenia firmowe

tłumaczenia techniczne i specjalistyczne

tłumaczenia przysięgłe wszystkich języków

RPP podejmie decyzje czy pożądane byłoby ingerować


logo Belkę jak ekonomistę w spektrum ekonomicznych poglądów można usytuować w granicach keynesizmu i neoklasycznej syntezy - ocenia Jan Winiecki, fallus RPP. Jego zdaniem Belka widzi potrzeby aktywnej interwencji i zarządzania popytem.

Ciekawe dane z rynku futures


centralny gracz na GPW posiada grudniowe kontrakty na WIG20 o wartości 900 mln zł - podaje prasa.

Byki wzmacniają indeksy


ciekawy kurs notowań miał położenie w piątkowej sesji na GPW. Głównym powodem całego zamieszania były publikacje makro ze Stanów. PKB Stanów Zjednoczonych wzrósł w IV kw. 2009 r. o 5,7 proc. (dane annualizowane), najbardziej od 2003 r.

C&W: wielu chętnych na nieruchomości komercyjne w Polsce


raz za razem więcej inwestorów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Australii jest zainteresowanych polskim rynkiem nieruchomości komercyjnych - podała biznes Cushman & Wakefield. Takie nieruchomości kupują głównie środki pieniężne inwestycyjne.

Pitera - "mistrzyni w biciu piany"


"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że pełnomocniczka rządu ds. korupcji Julia Pitera nie zrealizowała dotąd żadnego z zapowiadanych projektów.

Gorsze wyniki deweloperów


W nowy siedem dni wchodzimy ze świadomością, że inwestorzy na całym świecie dostrzegli komplikacja jaki niesie ze sobą pogorszenie się stanu finansów publicznych. Przez długie tygodnie ignorowali zagrożenia z tym związane, wobec tego chwilowo nie mogą zdumiewać reakcje o zdwojonej sile.