festiwal Filmów Kultowych w Katowicach na półmetku


13. festiwal Filmów Kultowych w Katowicach dotarł do półmetka. W pierwszym tygodniu imprezy najwięcej widzów przyciągnął Stanley Kubrick (z pomocą budynku dawnego kina Capitol). Czy i aktualnie organizatorzy będą musieli dostawiać krzesła?

Reżyser Ang Lee świetny jest z perfekcyjnego przygotowywania swych filmów pod względem faktograficznym i ikonograficznym. Także w toku pracy nad swym najnowszym dziełem – "Zdobyć Woodstock", dążył do pełnej wiarygodności detali z epoki, zwłaszcza języka, jakim posługiwali się hipisi, ich ubiorów i zwyczajów. asfalt kierunek twarzy Fryderyka Chopina, to główny element pomnika, który ma stanąć w parku Schweizer Garten w Wiedniu. Autorem projektu jest Krzysztof M. Bednarski - poinformowała PAP Justyna Żak z biura obchodów Roku Chopinowskiego. 4 grudnia 2009 roku do sklepów trafi koncertowy album zespołu Indios Bravos.Gitarzysta Ritchie Blackmore niepośledni jest z trudnego charakteru. Przekonał się o tym nawet syn byłego muzyka Deep Purple. Didżej Mafia Mike przygotował kluboewe remiksy piosenki "Legenda" Marcina Mrozińskiego, która jest polską propozycją na Eurowizję. Jubileuszowy 1500. spektakl "Metra", pierwszej prywatnej produkcji teatralnej w powojennej Polsce, odbędzie się 30 stycznia w warszawskim studio Buffo. obecnie trwają prace nad ekranizacją "Metra"; zdjęcia rozpoczną się w tym roku bądź w roku następnym - powiedział PAP Janusz Józefowicz.

Producenci filmu "The Other Side" zrezygnowali ze współpracy z Lindsay Lohan.

Leona Lewis pracuje nad nowym albumem. Efekty poznamy 16 listopada. 3 listopada do sklepów trafi DVD z zapisem koncertu, który Nirvana dała 30 sierpnia 1992 roku w ciągu festiwalu Reading.

Paryski sąd skazał w piątek pamiętnik "Le Parisien" za "naruszenie prywatności" Romana Polańskiego i jego rodziny - informują francuskie media. Na mocy wyroku sądowego periodyk musi zapłacić reżyserowi 3 tysiące euro odszkodowania. Przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii Polański co do jednego z żoną, aktorką Emmanuelle Seigner pozwali do sądu francuski diariusz za opublikowanie ich prywatnych zdjęć. 15 października 2009 roku podczas pierwszego dnia największej w Polsce Wystawy Telewizji Cyfrowej Sat Krak 2009 przyznano nagrody - Sat Krak – jedne z najbardziej prestiżowych polskich nagród związanych z telewizją cyfrową. Wśród zwycięzców tegorocznej edycji znalazła się również jedenasta muza nowej generacji n nagrodzona w kategorii "Lider wśród firm tv-sat/operatorów". Jake Gyllenhaal wyznał, że cyklicznie jest mylony z grającym z nim w filmie "Brothers", Tobey'em Maguirem.Pierwsze dwa dni festiwalu Off walor Camera, który miał rozpocząć się 16 kwietnia w Krakowie, zostały odwołane. Organizatorzy i rozdzielacz zrezygnowali także z uroczystej premiery filmu "Ondine". Swoją wizytę odwołali Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell. Aktorzy przesłali na ręce organizatorów kondolencje. "Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach natomiast w środek miasta, pod gołym niebem. "Omen" - nowa płyta amerykańskiej grupy Soulfly trafi w ręce fanów 25 maja.

40 tys. widzów koncertu Radiohead


40 tys. widzów zgromadził wtorkowy występ rockowo-alternatywnej brytyjskiej grupy Radiohead na poznańskiej Cytadeli. Muzycy zagrali m.in. swój najnowszy utwór "These Are My Twisted Words", który znajdzie się na najnowszej płycie zespołu. Koncert trwał ponad dwójka godziny.

Brooklyńczycy z Little Woman w Katowicach


W czwartek, 6 maja katowicki muzyka jazzowa Club Hipnoza odwiedzi cztery Little Woman. zanim Amerykanami wystąpi zespół Pasimito.

wyjątkowy festiwal w stolicy


W piątek startuje 5. model warszawskiego Free Form Festival (15-16 października), jednej z najciekawszych imprez prezentujących muzykę elektroniczna i nu-jazzową.

"Etnoplakat" w Wilanowie


Od 7 grudnia Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę "Etnoplakat. Inspiracje folklorem w plakacie polskim", prezentująca wątki etniczne w plakacie polskim. Zakończenie wystawy zaplanowano na 31. stycznia 2010 r.

aukcje usa <> usa <> kanada <> samochody usa <> samochody z usa <> komis usa <> import usa aut <> import kanada aut <>

samochody kanada

<> używane z usa

dzierżawa Mysłowice kampery Śląsk

wynajem kamperów

parking Mysłowice wynajem kamperów wypożyczalnia kamperów

botoks Rzeszów kwas hialuronowy Rzeszów powiększanie ust Rzeszów nici PDO lifting twarzy Rzeszów osocze bogatopłytkowe mezoterapia Rzeszów lipoliza Rzeszów

odmładzanie twarzy stymulatorem Rzeszów

aukcje usa <> usa <> kanada <> samochody usa <> samochody z usa <> komis usa <>

import usa aut

<> import kanada aut <> samochody kanada <> używane z usa

Zobacz klip do nowej części "Zmierzchu"!


Do sieci trafił clip grupy Muse do utworu "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", który promuje najnowszy film z sagi "Zmierzch" pod tytułem "Zaćmienie".

Axl Rose upadł na scenie


Axl Rose pośliznął się i upadł na scenie podczas koncertu Guns N' Roses w Bogocie w Kolumbii.

Rok z życia Andrzeja Żuławskiego w "Nocniku"


"Dziennik? Powieść? kilka powieści w jednej? Nie, po prostu Nocnik, do którego spływają kolejne noce. I dni". Tak swoją najnowszą książkę, która ukazała się w tym tygodniu określa Andrzej Żuławski.

Zobacz audycja o The Jesus Lizard


Do sprzedaży trafiły reedycje płyt legendy noise'u formacji The Jesus Lizard. W związku z tym wydarzeniem telewizja ABC świeża wiadomość przygotowała program o zespole.

bursztynowy Słowik dla Australijki


Zwyciężczynią 46. Międzynarodowego Sopot Festival 2009, laureatką Bursztynowego Słowika, została w sobotni koniec dnia (22 sierpnia) australijska śpiewaczka Gabriella Cilmi, która wykonała piosenkę "Sweet About Me" .

Stone opowie o ludobójcach


Oliver Stone najprawdopodobniej ponownie wywoła kontrowersje swoim nowym mini-serialem, w którym najwięksi zbrodniarze w historii zostaną pokazani z innego, nowego punktu widzenia.