opały z dostawcami do programu "owoce w szkole"


Caterpillar Inc. - największy na świecie wytwórca urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których przedtem zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby później spaść o 0,92 proc.

23-letni współlokator Ełku zadzwonił na żart alarmowy twierdząc, że źle się czuje. gorsza połowa mówił, że znajduje się w okolicy torów. Wysłano do niego dwa radiowozy i ... Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej - 11 czerwca w rejonie Górek Zachodnich uczestniczyli w akcji ratowniczej i pomogli oszczędzić ośmiu młodych żeglarzy pływających po Zatoce Gdańskiej. ... hurtownik prasy Kolporter zakończył restrukturyzację polegającą na podziale na trzy spółki. aktualnie dystrybucja prasy, przesyłki kurierskie i obiekt handlowy internetowy działają już w ramach odrębnych spółek - poinformował Kolporter w komunikacie prasowym.podsekretarz skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że do końca maja zostanie uruchomiona tryb przetargowa dla niesprzedanych w ubiegłym roku części majątku stoczni Gdynia. Tegoroczne lato jawi to okres wyjątkowej stabilności cen na rynku mieszkaniowym. Wg serwisu Oferty.net zmiany stawek ofertowych w lipcu uprzedni minimalne - w 12 na 18 badanych w zamian nie przekroczyły 1%. O trochę nad 1% wyższe były lipcowe średnie ceny mieszkań w Gdańsku (1,2%) i Kielcach (1,6). O ponad 1% potaniały mieszkania w Lublinie (1,1%), Katowicach (1,3%) i Białymstoku (2,1%) - wynika z raportu Oferty.net i Open Finance. Miniony tydzień charakteryzował się podwyższoną zmiennością w notowaniach PLN tudzież pozostałych walut regionu.

– Economic cooperation with Ukraine is of the primary importance to Poland, particularly in the context of the expected Ukraine’s membership in the World Trade Organisation – said Deputy Prime Minister and członek rządu of Economy, Waldemar Pawlak, during ceremony of signing the protocol of the Polish-Ukrainian Intergovernmental Economic Cooperation Commission meeting. The event took place on 20 March in the Ministry of Economy.

Wobec potrzeb związanych m.in. z inwestycjami w energetyce, Kraj nad Wisłą powinna badać wzrokiem kształtu polityki spójności w następnym budżecie Unii Europejskiej - mówiła w pierwszy dzień tygodnia w Katowicach dyrektorka resortu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. 11 sierpnia 2009 r. KE opublikowała zawiadomienie o wszczęciu postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi do UE kół i felg aluminiowych (aluminium road wheels) pochodzących z Chin.

Będzie kolejne spóźnienie rozpoczęcia budowy trybuny wschodniej stadionu miejskiego w Rzeszowie. We wtorek w ratuszu unieważniono wybór konsorcjum firm ABM Solid z Tarnowa, rzeszowskiego Resbudu i ukraińskiej Grand Metropolia, które miały budować trybunę Wskaźnik cen dóbr i usług konsumpcyjnych w maju br. wzrósł w stosunku do kwietnia br. o 0,5 proc. jednoroczny postęp inflacji wyniósł z kolei 3,6 proc., pod 4 proc. w poprzednim miesiącu. Ceny w maju rosły wolniej od prognoz analityków MG. Niemcy i Federacja Rosyjska nalegają, by General Motors oddał kontrolę nad Oplem sponsorowanemu za pomocą Rosjan konsorcjum.ministerstwo Skarbu Państwa wybrało konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, blisko publicznej emisji PZU. Rolę oferującego będzie napełniać PKO BP, choć rolę krajowych współprowadzących księgę popytu będą pełnić PKO BP i DM BOŚ - poinformował MSP w komunikacie. resort Finansów sprzedało na środowej aukcji zamiany obligacje za 4 mld 878,514 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 4 mld 715,293 mln zł - podał resort w komunikacie. (PAP) Mountainboard? a co to takiego... W przeszły weekend wakacji być prawdopodobnie wskazane jest pomyśleć o … czymś szalonym i dotąd nieznanym. prawdopodobnie mountainboard? Powstaje lecz sondowanie ilu ...

PKO BP nie wyklucza osiągnięcia 20% ROE w 2012 r.


przejazd gazu z wykorzystaniem Ukrainę w rękach menedżera RosUkrEnergo


Po zmianie rządu w Kijowie władzę na ukraińskim gazownictwem przejmują menedżerowie związani z Dmytro Firtaszem, partnerem Gazpromu ze znanej także w Polsce spółki RosUkrEnergo.

Jordania chce postawić elektrownię jądrową


Jak poinformowała Informacyjna przedstawicielstwo Radiowa, ranga Jordanii prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie pomocy w budowie elektrowni jądrowej.

W.Brytania.Raport: imigranci wyzyskiwani w przemyśle mięsnym


Imigranci i personel agencyjni są najgorzej traktowaną dzięki pracodawców grupą pracowników przemysłu mięsnego pracującego na potrzeby supermarketów - wynika z opublikowanego w sobotę raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (EHRC).

maty dla psa

podkłady do przewijania

pieluchy dla psa seniora podkłady do przewijania podkłady higieniczne 60x90 podkłady higieniczne na łóżko

behawiorysta aleksandrów łódzki behawiorysta konstantynów łódzki behawiorysta łódź behawiorysta zgierz psie przedszkole Aleksandrów Łódzki psie przedszkole Konstantynów Łódzki

behawiorysta konstantynów łódzki

psie przedszkole Łódź psie przedszkole Zgierz szkolenie psów Aleksandrów Łódzki szkolenie psów Konstantynów Łódzki szkolenie psów Łódź szkolenie psów Zgierz

adwokat wrocław kancelaria adwokacka wrocław kancelaria prawna Wrocław

kancelaria prawna Wrocław

kancelaria wrocław prawnik wrocław

Rocznica Jastrzębskiego Porozumienia Sierpniowego


3 września w Jastrzębiu Zdroju odbyły się uroczyste obchody XX rocznicy strajków górniczych oraz XXVIII rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

niższa izba parlamentu za poprawkami Senatu do noweli ustawy o usługach turystycznych


sejm przyjął w czwartek 12 poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o usługach turystycznych. Mają one profil doprecyzowujący i redakcyjny. Uchwalone przez sejm pod wystarczy kwietnia br. kodeks zwiększają m.in. ochronę osób korzystających z usług turystycznych.

Pawlak chce, by fiskus wypełniał za nas PIT-y


PIT-y osób zatrudnionych u jednego pracodawcy powinny szacować urzędy skarbowe - uważa wicepremier i członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak.

Uwaga: quiz Kalendarzy po raz czwarty


Z ogromną przyjemnością informujemy wszystkich zainteresowanych, że dzień dzisiejszy ruszamy z kolejną edycją Konkursu Kalendarzy Branży Transport spedycja Logistyka. Już wkrótce uruchomimy specjalną stronę w portalu www.spedycje.pl, ...

Rostowski z Gradem kłócą się o BZ WBK


nabycie BZ WBK przez PKO BP osłabi największy pula w Polsce i jego zręczność do kredytowania gospodarki - tak wczoraj członek rządu finansów Jacek Rostowski ocenił projekt ministra skarbu, który chce, by PKO BP na własną rękę kupił BZ WBK

Norwegia wychodzi z recesji


PKB Norwegii w II kwartale wzrosło o 0,3 proc. w stosunku do I kwartału. To pierwszy wzrost norweskiej gospodarki po dwóch kwartałach na minusie - podaje Reuters