Rosjanie chcą uniknąć Armageddonu


według scenarzystów z Hollywood to furt Amerykanie ratowali świat przed katastrofą z kosmosu. Tym wspólnie jednak, w prawdziwym świecie, poprzednio niebezpieczną asteroidą chcą ludzkość ocalić Rosjanie.

Londyńska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pchnięcie nożem Marcina Bilaszewskiego, do którego doszło w ubiegłą sobotę obok stacji Finsbury ogród w północnym Londynie. 33-letni nieprawny został aresztant w czwartek około godziny 10.30 rano w dzielnicy Wood Green. Co w żadnym razie 10 ciał, najprawdopodobniej porwanych kolumbijskich piłkarzy, znaleziono na pograniczu, tuż po wenezuelskiej stronie granicy - donosi BBC. Zdaniem wenezuelskich władz za zabójstwa odpowiedzialna jest lewacka kolumbijska partyzantka ELN, dowodzona za pomocą człowieka o pseudonimie El Payaso (Klaun). Ferrari ucięło wszelkie spekulacje na zagadnienie zatrudnienia Roberta Kubicy. chociaż na dwa lata. O tyle Włosi przedłużyli kontrakt z Felipe Massą i to Brazylijczyk, opodal Hiszpana Fernando Alonso, będzie stanowił o sile Ferrari w kolejnych sezonach.Francuski zespół Renault pozyskał pierwszego sponsora od czasu tzw. "afery singapurskiej". W środę nieznany całość Roberta Kubicy podpisał umowę z holenderską firmą TW Steel zajmującą się... produkcją zegarków. Ruszył protest policjantów w stolicy. Bierze w nim część mniej więcej czterech tysięcy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji zaś przedstawicieli innych służb mundurowych. wiec jest już pod Kancelarią Premiera. Protestujący domagają się wypłaty zaległych świadczeń socjalnych. Prymas Kuby kardynał Jaime Ortega oświadczył w poniedziałek, że w ostatnich czasach jego obrębek jest pogrążony w bardzo głębokim kryzysie i zbiorowość ludzka jawnie krytykują system socjalistyczny.

premier Słowacji Robert Fico uznał, że plany nowego węgierskich rządu, jaki chce uprościć etnicznym Węgrom mieszkającym w sąsiednich krajach otrzymanie podwójnego obywatelstwa, stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa" jego kraju.

"Zabierz babci login" - taki sms krąży między polityków Platformy popierających Radosława Sikorskiego. czyn ma wychwycić portret Bronisława Komorowskiego jak kandydata, na którego chcą głosować lecz wciąż osoby starsze - wynika z informacji "Wprost". Brytyjscy 11-latkowie i 11-latki są proszeni o wzięcie udział w debacie obalającej mity związane z gwałtami. Dzieci muszą się m.in. zmierzyć z takimi stwierdzeniami, iż: "Kobiety same się o to proszą nosząc krótkie spódniczki". Nie wszystkim ten pomysł się podoba - informuje telegraph.co.uk.

dubel norweskie biegaczki wystartują w piątek w mistrzostwach kraju w biathlonie. O strzelaniu nie mają zielonego pojęcia. Rywalki są zaniepokojone. Dzwonili do ofiary, przedstawiali się jako członkowie rodziny nagle będący w potrzebie gotówki na okazyjne kupno auta, przynoszący zysk biznes bądź niespodziankę dla żony. Ośmiu złodziei, którzy wyłudzali pieniądze metodą "na wnuczka", zostało złapanych. Ich łupem mogło cieszyć nawet 100 tys. złotych. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. 46 osób zostało rannych w toku awaryjnego lądowania samolotu w Iranie. Maszyna stanęła w płomieniach. Na razie nie rozumie się samo przez się jak doszło do wypadku.Goszczący na inauguracji prezydentury Wiktora Janukowycza w Kijowie Lech Kaczyński poinformował, że zaprosił Ukraińca do Polski. dodatkowo dodał, że w ukraińskiej stolicy nie puder okazji rozmawiać z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką. Paweł Poncyljusz wywołał burze swoim wpisie na Twitterze (później usuniętym), gdzie krytykował PiS po kongresie tej partii. naraz po tym Janusz Palikot zapraszał posła PiS do Platformy Obywatelskiej. dzisiaj Poncyljusz, również na Twitterze, zapowiedział odpowiedź dla Palikota. Przedstawił ją na swoim blogu na Money.pl. 600 lat bitwy pod Grunwaldem, 100 lat Dnia Kobiet i 50-lecie Roku Afryki. Pięć lat minie od śmierci Jana Pawła II. W 2010 r. czeka nas mnóstwo okrągłych rocznic.

Komuniści szykują opór przeciwko Polsce


Rosyjscy komuniści i przedstawiciele środowisk lewicowych będą w piątek demonstrować pod ambasadą polski w Moskwie. W ten sposób zaprotestują przeciw wejściu w życie w naszym kraju przepisu zakazującego produkcji i posiadania w celach rozpowszechniania materiałów propagujących treści totalitarne, w tym komunistyczne.

Silvio szuka fanów na Facebooku


Włoski premier znalazł bezprzykładny sposób, by okrzyknąć plany reform swojego rządu. Silvio Berlusconi zadebiutował w czwartek na portalu społecznościowym Facebook. Uczynił to trzy dni po wyborach samorządowych, wygranych dzięki jego centroprawicową koalicję.

PKW: Niejasności. poślizg ogłoszenia wyników


Z powodu wątpliwości co do protokołów z warszawskiej Okręgowej Komisji Wyborczej dotyczących głosowania za granicą wyniki wyborów będą ogłoszone wieczorem.

Iran powiększy uranowy potencjał


Dwa nowe zakłady wzbogacania uranu powstaną w Iranie do końca marca 2011 r., zapowiedział zwierzchnik irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi.

folia do ogrzewania podłogowego folia do podłogówki

rozdzielacz ogrzewania podłogowego

rozdzielacz do podłogówki rozdzielacz ogrzewania podłogowego rozdzielacze grzejnikowe

czyszczenie po pożarze czyszczenie ścian po pożarze

czyszczenie ścian po pożarze

mycie ścian po pożarze sprzątanie po pożarach sprzątanie po pożarze sprzątanie po pożarze Warszawa usuwanie sadzy po pożarze

adwokat wrocław - kancelaria adwokacka wrocław - kancelaria prawna Wrocław - kancelaria wrocław -

prawnik wrocław

W Polsce najłatwiej dochrapać się azyl polityczny


Z najnowszego raportu Eurostatu wynika, że Polska najchętniej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej przyznaje uchodźcom regulacja azylu lub inną formę opieki - pisze "Dziennik periodyk Prawna".

Skandal w Toruniu; ksiądz porzucił kochankę


"Super Express": W ostatnich dniach zaginął ksiądz Tadeusz P., paroch jednej z toruńskich parafii. Jak się okazuje, księżulo jest ojcem dziecka 45-letniej kobiety.

Tusk odwołał Gułę. Sprawę bada ABW


premier odwołał kapitana Przemysława Gułę, pełniącego obowiązki szefa Rządowego środek Bezpieczeństwa. według nieoficjalnych informacji dziennikarzy RMF FM i "Dziennika", może chodzić o ochronę interesów firm informatycznych. Kulisy odwołania dotychczasowego dyrektora bada już przedstawicielstwo Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Miliardy stoczniowych długów grzebią firmy


- Długi stoczni w Gdyni i Szczecinie wynoszą nieomal 3 mld zł - twierdzi "Rzeczpospolita". bogactwo zakładów wyceniany jest na 0,5 mld zł. skutkiem tego - według gazety - większość mniejszych wierzycieli nie ma co rozliczać na odzyskanie swoich pieniędzy. A dla wielu firm oznacza to duże problemy.

Chiny: 65 osób zginęło w ciągu nawałnicy


Co w żadnym razie 65 osób zginęło, a 9 900 domów uległo zawaleniu w tym tygodniu w południowych Chinach na pokłosie nawałnicy - poinformowało w sobotę na swojej stronie internetowej chińskie Ministerstwo Gospodarki Wodnej.

Tak policja pędzi 140 km/h. Bez sygnału. Bez koguta


Warmińsko-mazurscy policjanci w strasznym pośpiechu. "Przy ograniczeniu do 50 km/h wyprzedzali mnie jak tyczkę, nadal pędzili 140 km/h!" - napisał nam na Kontakt TVN24 internauta i przesłał film, na którym prawdopodobnie szaleńczą jazdę funkcjonariuszy. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, ich zwierzchnicy już badają tę sprawę.